Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ПУ13/2015/24/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 11
Показанi документи с 1 за 11
1.


   
    Длина теломер в буккальном эпителии у жителей разного возраста Киевской области [Текст] / Д. С. Красненков [и др.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 111-119. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ТЕЛОМЕР ГОМЕОСТАЗ (физиология)
Анотація: У жителей Киевской области (60 мужчин и 60 женщин в возрасте от 20 до 80 лет) в буккальном эпителии определяли относительную среднюю длину теломер (ОСДТ) с помощью мультиплексной монохроматической количественной полимеразной цепной реакции в реальном времени. Показано, что у женщин ОСДТ больше, чем у мужчин: медиана (25-75% квартиль) мужчины - 0,8 (0,7, 0,95), женщины - 0,9(0,78, 1,11; P 0,002). Выявлена отрицательная корреляция ОСДТ с возрастом: мужчины - r


Дод.точки доступу:
Красненков, Д.С.; Лосева, Д.А.; Коляда, А.К.; Кухарський, В.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Лабунец, И. Ф.
    Изменения биоритмов эндокринной функции тимуса с возрастом у кроликов в условиях круглосуточного освещения [Текст] / И. Ф. Лабунец, Л. А. Бондаренко // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 120-128. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
БИОЛОГИЧЕСКИЕ РИТМЫ
ТИМУС (патофизиология)
Анотація: У молодых половозрелых кроликов-самцов породы шиншилла (4-5 мес) исследована динамика возрастных изменений суточного ритма тимического сывороточного фактора (ТСФ) при длительном круглосуточном освещении (днем - естественное, ночью - электрическое освещение интенсивностью 30-40 люкс, 10 мес), контрольную группу (n=8) содержали в условиях естественной смены дня и ночи. Всех животных обследовали в полдень (12 00) и полночь (24 00) в исходном состоянии и далее в динамике наблюдений: через 1, 2, 5, 6 и 10 мес после начала световой экспозиции. У кроликов контрольной группы обнаруживается суточный ритм титра ТСФ с максимальными значениями в ночное время суток. У молодых половозрелых кроликов под влиянием круглосуточного освещения эндокринная функция тимуса изменяется, что проявляется не только развитием ее десинхроноза (монотонность ритма титра ТСФ) уже в ранние сроки светового воздействия (через 1 мес), но и постепенным угнетением в динамике длительного круглосуточного освещения. Через 10 мес световой экспозии ритм титра ТСФ становился меньше исходного в полдень и полночь, соответственно, в 8 и 16 раз. Обсуждаются нейроэндокринные механизмы с участием эпифиза, коры надпочечников и щитовидной железы в патогенезе десинхроноза эндокринной функции тимуса и преждевременной смерти кроликов в условиях длительного круглосуточного освещения, а также возможность использования мелатонина в качестве агента, синхронизирующего функциональное состояние тимуса.


Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Комшук, Т. С.
    Морфометричні особливості центральних структур лікворної системи головного мозку в осіб літнього віку [Текст] / Т. С. Комшук // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 129-133. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МОЗГ ГОЛОВНОЙ (патофизиология)
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
Анотація: Проаналізовано 51 томограму осіб ІІ періоду зрілого віку (25 чоловіків віком 36-60 років і 26 жінок віком 36- 55 років) та 38 томограм осіб літнього віку ( 14 чоловіків віком 61-74 роки і 24 жінки віком 56-74 роки). Виявлено тенденції до збільшення з віком в осіб чоловічої статі довжини ІІІ і ІV шлуночків та висоти ІV шлуночка головного мозку, а в жінок - висоти ІІІ шлуночка і довжини водопроводу мозку. Показано, що існують лише тенденції до збільшення певних структур, що розташовані центрально, за статтю та віком.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Вплив гострої гіпобаричної гіпоксії на стан системи монооксиду азоту у міокарді і стінці аорти щурів різного віку [Текст] / О. К. Кульчицький [та ін.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 134-143. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МИОКАРД (патология)
Анотація: Аналіз результатів, одержаних в дослідженнях продукції монооксиду азоту (N0, за рівнем стабільних метаболітів), активності N0-синтаз (NOS) і рівня експресії відповідних генів у міокарді та аортальній стінці 15 нелінійних дорослих (6-8 міс) та 15 старих (24-26 міс) щурів самців за умов дії нетривалої гострої гіпоксії, дозволив встановити істотні вікові і тканинні відмінності. У міокарді інтактних дорослих і старих щурів рівень стабільних метаболітів істотно не відрізняється, втім у старих він реєструється за дещо більш низьких рівнях ферментативної активності та експресії гена еNOS і незмінної активності іNOS при підвищенні експресії її гена. в аортальній стінці рівень стабільних метаболітів N0 при старінні істотно знижується (більшою мірою N02-) на фоні незначного падіння активності обох ізоформ NOS і стабільного рівня експресії їх генів. За умов дії гіпоксії продукція N0 зростає як у міокарді, так і особливо у стінці аорти щурів обох вікових груп (більш виражено у дорослих) та відбувається різними шляхами. У міокарді дорослих щурів це здійснюється шляхом підвищення активності іNOS, що повністю співпадає з посиленням експресії її гена. В аортальній стінці дорослих щурів за цих умов значне збільшення (майже у 3 рази) продукції NO відбувається шляхом помірної і майже однакової активації обох ізоформ NOS і експресії відповідних генів, втім більшою мірою еNOS. У старих щурів збільшення концентрації стабільних метаболітів менш виражене і відбувається за рахунок як NO2- та NO3- і реєструється за відсутності зміни активності обох NOS та зростання рівня експресії гена іNOS.


Дод.точки доступу:
Кульчицький, О.К.; Потапенко, Р.І.; Новікова, С.М.; Бурчинська, М.К.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Функціональний стан та метаболічна поляризація макрофагів селезінки старих імунізованих мишей [Текст] / Р. С. Довгий [та ін.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 144-152. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕЛЕЗЕНКА (иммунология)
МАКРОФАГИ (метаболизм)
Анотація: На молодих (4-5 міс) та старих (23-24 міс) самицях мишей лінії СВА/Са досліджено вплив імунізації еритроцитами вівці (внутрішньоочеревинно в дозі 2.108 клітин на мишу) на функціональний стан та метаболічну поляризацію макрофагів селезінки. Не було виявлено достовірних змін фагоцитарної активності мононуклеарних та поліморфонуклеарних фагоцитів селезінки старих мишей порівняно з молодими, тоді як продукція реактивних форм кисню у старих мишей була достовірно вища в усіх досліджуваних видах клітин. Також було виявлено тенденцію до підвищення продукції нітритів та достовірне зниження аргіназної активності макрофагів у старих мишей. Показано зниження кількості антитілопродукуючих клітин у селезінці старих мишей. Отримані результати свідчать про переважну прозапальну М1 поляризацію макрофагів старих мишей, що сприяє диференціюванню Т-хелперів 1 типу, цитокіновий спектр яких гальмує гуморальну імунну відповідь і антитілогенез, і активує клітинні імунні реакції. Це може бути однією з причин зниженої кількості антитілопродукуючих клітин у старих тварин.


Дод.точки доступу:
Довгий, Р.С.; Шитіков, Д.В.; Пішель, І.М.; Опейда, Є.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Нейротропна активність нової похідної ізофлавону - 7-[2-(4-етилпіперазин-1-іл)етокси]-2-метил-3-(4-хлорофеніл)-4Н-хромен-4-ону [Текст] / І. С. Безверха [та ін.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 153-164. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИЗОФЛАВОНЫ (химический синтез)
Анотація: У дослідах на мишах BALB/с віком 6 міс та щурах Wistar віком 12 міс вивчали вплив нової сполуки - нітрогеновмісної похідної ізофлавону - 7-[2-(4-етилпіперазин-1 -іл)етокси]-2-метил-3-(4-хлорфеніл)-4Н-хромен-4-ону (лабораторний шифр 5/09) на основі ланки нейромедіаторних процесів. Сполуку 5/09 вводили тваринам per os одноразово із розрахунку 30 і 100 мг на кг маси тіла. Встановлено, що сполука 5/09 має виражену активність у таких серотонін-, дофамін- і ГАМК-залежних тестах, як резерпіновий блефароптоз, апоморфінова "вертикалізація" і тіосемикарбазидові судоми, що дає змогу прогнозувати серотонін-, дофамін- та ГАМК-ергічний механізми реалізації антидепресивної, протитривожної, седативної, міорелаксуючої дії. Також виявлено слабку активність у холінзалежних тестах (ареколіновий тремор та нікотиновий гіперкінез). Одержані дані підтвержують нейропсихомоторну дію сполуки 5/09 та свідчать про перспективність її подальшого доклінічного вивчення в якості фармакологічної субстанції.


Дод.точки доступу:
Безверха, І.С.; Пантелеймонова, Т.М.; Шарабура, Л.Б.; Фрасинюк, М.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Кузнецова С.М.
    Полушарные особенности влияния ритмической транскраниальной и периферической магнитной стимуляции на функциональное состояние головного мозга у пациентов пожилого возраста, перенесших ишемический инсульт [Текст] / Кузнецова С.М., Н. А. Скачкова // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 165-174. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (реабилитация)
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ (методы)
Анотація: Представлены результаты анализа влияния курсового применения комбинированной ритмической транскраниальной и периферической магнитной стимуляции на биоэлектрическую активность головного мозга у пациентов 60-74 лет, перенесших ишемический инсульт (восстановительный период). 41 пациент получал сеансы ритмической транскраниальной и периферической магнитной стимуляции (основная группа), 34 - плацебо этой стимуляции (контрольная группа) на протяженни 10 сут два раза в день. Установлено, что у пациентов основной группы по сравнению с группой плацебо курсовое применение ритмической транскраниальной и периферической магнитной стимуляции оказывает дополнительное корригирующее влияние на биоэлектрическую активность головного мозга, структура реорганизации которой у пациентов, перенесших инсульт, имеет полушарные особенности. Положительное влияние ритмической транскраниальной и периферической магнитной стимуляции на биоэлектрическую активность головного мозга у пациентов с ишемическим инсультом дает основание рекомендовать включение данного метода в комплексную систему реабилитации этой группы больных.


Дод.точки доступу:
Скачкова, Н.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Особливості ведення пацієнтів різного віку хірургічного фтизіопульмонологічного профілю із супутньою ішемічною хворобою серця при відеоторакоскопічному лікуванні патології органів дихання [Текст] / М. С. Опанасенко [та ін.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 175-184. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (патофизиология)
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ (хирургия)
Анотація: Проведено ретроспективний аналіз 135 випадків відеотораскопічних та відеоасистованих оперативних втручань у хворих різного віку із супутнім діагнозом "ішемічна хвороба серця". В усіх випадках проведено ідентифікацію паціентів високого ризику за індексом Goldman і визначення функціональних резервів у метаболічних одиницях. Наведено власні дані видів виконаних операцій та видів анестезій з обгрунтуванням їх безпечності. Проведено аналіз інтраопераційних показників гемодинаміки у пацієнтів з різною фракцією викиду лівого шлуночка. Загальна ефективність хірургічного лікування становила 97,9%, кількість ускладнень - 14 (11,4%) випадків, летальність - 3 (2,1%) випадки. Акцентовано увагу на необхідність діагностики та профілактичного застосування антиішемічних і анестезіологічних заходів зі зменшення розповсюдженості та тяжкості периопераційної ішемії міокарда.


Дод.точки доступу:
Опанасенко, М.С.; Леванда, Л.І.; Климець, Є. В. ; Демус, Р. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Апендикулярна знежирена маса залежно від вмісту білка в добовому раціоні харчування в українських жінок у постменопаузальному періоді [Текст] / В. В. Поворознюк [та ін.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 185-192. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПОСТМЕНОПАУЗА (физиология)
БЕЛКОВАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (патофизиология)
Анотація: Вивчали показники апендикулярної знежиреної маси залежно від вмісту білка в раціоні харчування у 63 українських жінок віком 52-89 років у постменопаузальному періоді, які були розподілені на 4 групи: 52-59 років (n=9), 60-69 років (n=26), 70-79 років (n=21), 80-89 років (n=7). Встановлено, що з віком вміст білка у добовому раціоні харчування жінок зменшується. Жінки віком 80-89 років, які вживають менше 1,0 білка на 1 кг маси тіла, становлять більше половини серед обстежених (57,1%), що вірогідно відрізнялось від показника, встановленого у жінок вікової групи 52-59 років (22,2%). При проведенні квартильного аналізу обстежені жінки залежно від індексу апендекулярної знежиреної маси (ІАЗМ) також були розподілені на 4 групи: Q1. ІАЗМ = 5,20-5,84 кг/м2 (n=15), Q2. ІАЗМ = 5,85-6,25 кг/м2 (n=17), Q3. ІАЗМ = 6,26-6,56 кг/м2 (n=16), Q4. ІАЗМ = 6,57-7,65 кг/м2 (n=15). Встановлено, що чим нижче вміст білка у раціоні харчування обстежених жінок, тим нижчими є значення показників апендекулярної знежиреної маси. При проведенні регресійного аналізу встановлений вірогідний зв'язок між вмістом білка, незамінних і замінних амінокислот у добовому раціоні та ІАЗМ. Таким чином, необхідні подальші дослідження з метою розробки рекомендацій щодо корекції харчування осіб старших вікових груп.


Дод.точки доступу:
Поворознюк, В. В.; Дзерович, Н. І.; Синєок, Л.Л.; Мусієнко, А.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Вплив пробіотичних культур Lactobacillus acidophilus LA5 та Bifidobacterium lactis BB12 на диспептичні симптоми у людей літнього та старечого віку з метаболічним синдромом [Текст] / Ю.В Гавалко [та ін.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 193-203. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X (патофизиология)
ДИСБАКТЕРИОЗ КИШЕЧНИКА (лекарственная терапия)
Анотація: Обстежено 70 осіб віком 60-80 років з метаболічним синдромом (МС), яких було розподілено на 3 групи: 1 (контрольна) - 20 хворих з МС без диспептичних симптомів (ДС) та без дисбактеріозу кишечника (ДК), 2 - 9 хворих з МС та ДС, 3-41 хворий з МС та ДК. Обстежені 2 і 3 груп отримували пробіотичні культури у дозі 1,3*108 Lactobacillus acidophilus LA5 та у дозі 3,0*108 Bifidobacterium lactis BB12 тричі на день під час вживання їжі протягом 30 діб. Показано, що вживання пробіотичних культур сприяло покращенню пасажу калу, а також достовірно зменшувало кількість та вираженість ДС у людей літнього та старечого віку як з ДК, так і без нього. Також пробіотичні культури сприяли нормалізації частоти випорожнень як при закрепах, так і при діареї.


Дод.точки доступу:
Гавалко, Ю.В; Романенко, М.С.; Синєок, Л.Л.; Наумчук, Н. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Смертность от злокачественных новообразований в Украине и странах Европы: связь с показателями системы здравоохранения [Текст] / В. П. Войтенко [и др.] // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2015. - Т. 24, № 2. - С. 204-213. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ (смертность)
Анотація: Проанализирована связь смертности людей от онкологических заболеваний с показателями здравоохранения в 40 странах Европы на основе Европейской базы данных "Здоровье для всех" (БД-ЗДВ/HFA-DB). Установлена отрицательная корреляция смертности от онкологических заболеваний с общими затратами на здравоохранение (в $ на душу населения; от -0,32 до -0,71 в разных возрастных группах), в том числе на стационарную медицинскую помощь и медикаменты. Анализ показал, что онкологическая смертность в разных странах не зависит от количества больниц и числа врачей на 100 тыс. населения. В то же время, онкологическая смертность в странах Европы положительно коррелирует с числом больничных коек на 100 тыс. населения (r=0,32-0,56), средней продолжительностью пребывания больных в стационаре (r=0,34-0,44) и средним числом амбулаторных контактов на человека в год (r=0,35-0,64). Значения этих показателей здравоохранения больше в тех странах, где выше смертность от онкологических заболеваний, что связано с высокой заболеваемостью и низкой эффективностью здравоохранения в этих странах.


Дод.точки доступу:
Войтенко, В.П.; Писарук, А.В.; Кошель, Н.М.; Мехова, Л.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)